Илинден во знакот на договорот за името и референдумот

Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов за време на своето обраќање на Мечкин Камен во Крушево ја обвини Владата дека се обидува дека го заобиколи и оти не ...
| | веќе видена | слични

Членството во ЕУ гарантира држава по европски правила и вредности. Со нивна поддршка ќе изградиме независно судство, слободни медиуми, професионална јавна ...
| | веќе видена | слични

Членството во НАТО за Македонија ќе значи цврсти државни граници, безбедност и сигурност за нашите деца и за идните генерации. Наша заедничка одговорност е да ...
| | веќе видена | слични

Време е Македонија да продолжи по патот кон посветла иднина. Ова е нашата шанса. Одговорот на таа шанса треба да го дадеме заеднички. Никој нема наместо нас да ...
| | веќе видена | слични

Мораме да гледаме напред. Времето пред нас умно, храбро и посветено да го искористиме. Нема да добиваме секогаш шанси за ја воздигнеме нашата Македонија како ...
| | веќе видена | слични

Ве повикувам сите да кажете со гордост ДА, за да ги зграбиме можностите кои ни ги нуди #ЕУ, да кажеме ДА за гарантирана стабилност и безбедност преку ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев кажа дека на 30 септември ќе донесеме одлука за нашата иднина како дел од семејството на ЕУ и НАТО, зборувајќи за референдумот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 189 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илинден во знакот на договорот за името и референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: