Зоолошката градина во Битола со дополнително греење за кафезите на животните


2 копии

Јавната општинска установа „Зоолошка Градина“-Битола врши дополнително греење за кафезите, животинскиот свет е згрижен и не се изложува на ниските температури. ...
| | веќе видена | слични

И на температури под нулата, впечатокот е дека во Зоолошката градина на сите животни им е удобно. Едни на отворено уживаат во снежната идила, а други во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Шпанската полиција синоќа ги соопшти имињата на осомничените Мароканци за нападите изведени во Барселона и Камбрилс, во кои 14 лица го загубија животот и ...
сите 367 | | | веќе видена

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 97 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 40 | | | веќе видена

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут.Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоолошката градина во Битола со дополнително греење за кафезите на животните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: