Зоки Насмеаниот ја импресионираше Бугарија на ред е Грција!

Зи Д’ Суитворд или Зоки Насмениот по нашки би му бил соодветен прекар на Заев! Шо велите? На прашањата на новинарите си одговара типчево све округло па на ќуше, си брка работа гајле си нема и цело време се смее! Позитивна енергија нали? Дури и Груевски го пофали и СЈО може нема да продолжи со работа. Има искуство човеков со пресови, претходно во Швицарска, Албанците ги импресионираше. Се така нема проблем се ќе биде … Си вели се дури не тепаат гајле немам. Не ќе да е од Муртино нит се мурте нит нишчо! Само се смешка и гледа уф иднината! Талат, Самуил, учебници се незгодни прашања на пресот во Софија а овој нашиов ќе почна да одговара па после новинарите забораваат што воопшто го прашале. Па не за џабе го зеде Фајлозофот Ферид за пратеник, тој ќе да е, го поучил како да зборува а ништо да не каже. Па после бек ту д’ фјучр финти, ово оно … Како и да е Бугарите се средени уште Илинден со Бојко да прославиме, концертите со Бугарски и наши музичари да ги ислушаме и ете ти еден непријател помалку. Како само ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 141 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоки Насмеаниот ја импресионираше Бугарија на ред е Грција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: