ЗНМ потпиша Меморандум за соработка со Народниот правобранител


Здружението на новинарите на Македонија потпиша Меморандум за соработка со Народниот правобранител на Македонија. Целта на потпишувањето на Меморандумот е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанин останал без социјалната помош откако Центар за социјални работи одлучил да му ја укине поради приход кој го остварил, а кој бил во износ од само 255 ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител од Куманово по сопствена иницијатива отвори предмет за случајот со прекршување на правата на лицата со попреченост, бидејќи во градот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков не се сеќава на деталите за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, но е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот заменик-правобранител Трипун Танушевски, кој за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, бил одреден да постапува кога во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ потпиша Меморандум за соработка со Народниот правобранител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: