Знм потпиша меморандум за соработка со Народниот правобранител


2 копии

Здружението на новинарите на Македонија потпиша Меморандум за соработка со Народниот правобранител на Македонија. Целта на потпишувањето на Меморандумот е да ...
| | веќе видена | слични

Граѓанин останал без социјалната помош откако Центар за социјални работи одлучил да му ја укине поради приход кој го остварил, а кој бил во износ од само 255 ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител од Куманово по сопствена иницијатива отвори предмет за случајот со прекршување на правата на лицата со попреченост, бидејќи во градот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков не се сеќава на деталите за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, но е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот заменик-правобранител Трипун Танушевски, кој за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, бил одреден да постапува кога во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 308 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 239 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 307 | | | веќе видена

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.Од четврток ...
сите 205 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Знм потпиша меморандум за соработка со Народниот правобранител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: