Што значат последните зборови на пилотот на боингот 737?


Речиси 200 члена на семејствата на патниците што загинаа во авионската несреќа во Етиопија, денеска го напуштија брифингот со претставниците на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Во боингот во Етиопија загинале три генерации од канадско семејство. Меѓу 18-те Канаѓани, било и шестчленото семејство Диксит-Ваидја, пишува „Гардијан“. Три ...
| | веќе видена | слични

Меѓу загинатите има 32 од Кенија , 18 од Канада , деветмина се од Етиопија , исто толку од Британија и по осуммина од Италија, Кина и САД , како и седуммина од ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во Етиопија се урна авион „боинг 737“ на компанијата „Етиопијан ерлајнс“ на лет кон главниот град на Кенија, Најроби. Во несреќата загинаа сите 157 ...
| | веќе видена | слични

Гркот Антонис Мавропулос се спасил откако задоцнил две минути за време на летот Адис Абеда-Најроби. Авионот шест минути по полетувањето се срушил, а во истиот ...
| | веќе видена | слични

Меѓу 157-те жртви на падот на патничкиот авион во Етиопија има неколку хуманитарни работници од повеќе африкански земји и остатокот од светот. Агенцијата "AP" ...
| | веќе видена | слични

Гркот Антонис Мавропулос го пропушти летот со авионот што се сруши само неколку минути по полетувањето. Тој за влакно се спасил од кобниот лет на Ethiopian ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 158 | | | веќе видена

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 238 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 169 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 227 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 116 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 196 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 147 | | | веќе видена

На средбата тој посочи дека денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда, бруталност и неправда нанесена на луѓето од 27 ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што значат последните зборови на пилотот на боингот 737?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: