ЗНААТ ЛИ АХМЕТИ И СЕЛА? Откажана утрешната лидерска средба


Предлог законот за јавно обвинителство, којшто денеска помина на владина седница се очекува попладнево да биде доставен до Собранието. Според собранискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ не само што не покажа волја, туку во изминатите три години криминалот и корупција ги институционализираше и ги претвори во свој заштитен знак. Оттука ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ја пропушти шансата за борба против криминалот и корупцијата, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Снежана Калеска-Ванчева. - ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението на СДСМ, велат дека СДСМ ја пропушти шансата за борба против криминалот и корупцијата. Од опозициската партија велат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

„Северна Македонија веќе е во крстопат, со што се доведува во прашање европската иднина на земјата. Сегашната Влада преку своите лоши политики ја одалечи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скандалозниот случај „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на Специјалното јавно обвинителство, нерешените случаи со владини претставници кои беа ...
| | веќе видена | слични

Прашањето дали Македонија ќе го добие посакуваниот датум за преговори со ЕУ во октомври годинава, практично ќе претставува и одговор на тоа дали во земјава ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владеењето на Зоран Заев и она што се случува додека е тој премиер е еден вид на политичка криза, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, запрашан дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 581 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 236 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 147 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 224 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНААТ ЛИ АХМЕТИ И СЕЛА? Откажана утрешната лидерска средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: