Змеј на бејзбол меч!!


Како би се чувствувале кога вистински „ДрагонЗмеј“ би би прелетал над главата? На отворањето на бејзбол сезоната во Јужна Кореја присутни видоа вистински ...
| | веќе видена | слични

По повод трагичната смрт на својата ќерка Ѕвездана Бенкун која ѕверски начин беше убиена од својот сопруг, нејзината мајка Мирјана Костиќ Влајиќ се огласила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајката на убиената Ѕвездана, Марјана Костиќ Влајиќ, истакнала дека нејзината ќерка преживувала тешки моменти во бракот, особено откако таа му соопштила на ...
| | веќе видена | слични

Мирјана Костиќ Влаиќ, мајката на Ѕвездана Бенкуб која беше брутално убиена од сопругот Слободан, рекла дека нејзината ќерка одлучила да се разведе после 13 ...
| | веќе видена | слични

37-годишниот Слободан Милјуш крвнички ја претепал и убил својата сопруга Звјездана Бенкун, со која живеел во Лас Вегас. Тој несреќната жена ја удирал со палка ...
| | веќе видена | слични

Американецот Томас Самервил (21) од чикашкото предградие Кемтон Хилс е обвинет дека на 24. март во спалната соба со удари со бејзбол палка на смрт ја претепал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 204 | | | веќе видена

Легендарниот Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во неделата наутро по локално време. Ве несреќата загинаа уште осум луѓе, меѓу кои и неговата ќерка. ...
сите 301 | | | веќе видена

НБА лигата одлучи да го одложи големото дерби меѓу Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс кое требаше да се одигра во „Стејплс центарот“, откако беше ...
сите 135 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 174 | | | веќе видена

На средбатабеше разговарано за првичните негови согледувања за затекнатата фактичка состојба на теренот на депонијата, односно видот, потеклото, количините и ...
сите 243 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, универзитетски професор, татко на две деца и претседател на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ за Магазин открива што ќе направи ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Змеј на бејзбол меч!!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: