Златни плакети за карикатуристот Дору Аксинте и за афористичарот Миле Ѓоргиоски

Наградите се врачени синоќа, кога беше отворена и изложбата од годинашните карикатури и афоризми инспирирани од еротиката и карневалот. На конкурсот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Карикатуристот Дору Аксинте од Романија и афористичарот Миле Ѓоргиоски од Македонија се добитници на златните плакети на Дваесеттиот Меѓународен фестивал за ...
| | веќе видена | слични

Перуански карикатурист од дневниот весник „Ла Република“, преку карикатура илустрирал со што се соочуваат жените во кариерата, а со што мажите. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делчевскиот сатиричар Миле Ѓорѓијоски освои прва награда на Интернационалниот фестивал на афоризам и карикатура „Струмица 2019“. Наградата од Домот за култура ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 160 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златни плакети за карикатуристот Дору Аксинте и за афористичарот Миле Ѓоргиоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: