Утре и задутре гледајте филм на отворено во Градскиот парк во Скопје


„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ се двата македонски филма што граѓаните ќе можат бесплатно да ги погледнат во киното на отворено, во Градскиот ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Главната награда Златна арена за најдобра режија на Филмскиот фестивал во Пула ја доби режисерката Дана Будисавлјевиќ за филмот Дневникот на Дана Будисавлевиќ. ...
| | веќе видена | слични

Свесна манипулација или ненамерен пропуст на "Сестри и Брат Митевски Продукција", која денеска македонската јавност ја излажа дека сестрата на продуцентката ...
| | веќе видена | слични

Дина Јорданова, теоретичарка на филм Годинава на претстојниот „Бич филм фестивал“ во Охрид ќе се одржи панел-дискусија во соработка со „Криејтив Јуроп медиа ...
| | веќе видена | слични

Од вчера до 21 јули на неколку атрактивни локации, на бродот „Галеб“ и на плажата „Оревче“ на Охридско Езеро ќе се одржи второто издание на фестивалот на нов ...
| | веќе видена | слични

во пресрет на 40. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, три краткометражни македонски филма ќе бидат претставени на „Бич филм фестивал“ во Охрид што ќе се одржи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре и задутре гледајте филм на отворено во Градскиот парк во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: