Земјоделците револтирани најавуваат протести за вторник


2 копии
2 копии
2 копии

На протести излегоа струмичките земјоделци. Побараа од институциите да не ги манипулираат, бидејќи како што рекоа, изморени се да ја барат ветената државна ...
| | веќе видена | слични

Архивска фотографија: Земјоделец на нива со пченка Доцнењето со исплатата на субвенциите за земјоделците и молкот од Министерството за финансии се една од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјоделците бараат итна средба со министерот за финансии Кирил Миноски за лично да им каже зошто не им се исплаќаат субвенциите. Ова му го соопштиле и на ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците најавуваат две можности за притисок врз институциите да им ги исплатат субвенциите: да побараат заедничка средба со директорот на Платежната ...
| | веќе видена | слични

Предпразничните ветувања дека после празникот Велигден ќе има исплата на субвенциите, се само уште една манипулација, коментираат од земјоделските здруженија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците револтирани најавуваат протести за вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: