Зивчевиќ ја одбра Александрија


Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 105 | | | веќе видена

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 253 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот на Италија, Џузепе Конте вечерва потврди дека младиот новинар Антониo Мегалици им подлегнал на повредите здобиени во нападот на божиќниот пазар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, каде ...
сите 238 | | | веќе видена

Од општина Охрид е соопштено дека Комеморативната седница по повод смртта на Стојаноски ќе се одржи в понеделник од 10 часот, во Големата општинска сала. ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зивчевиќ ја одбра Александрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: