Жункерас: Гласањето на референдумот во Каталонија не е злосторство

2 копии
5 копии

Историското и неповторливо судење, како што го опишуваат судењето на каталонските сепаратисти во шпанскиот Врховен суд, заврши.Во текот на постапката, која ...
| | веќе видена | слични

Судот ќе ја доденсе одлуката за неколку месеци , а целиот судски процес се одвиваше во крајно тензична политичка атмосфера, како и протести на улиците на ...
| | веќе видена | слични

По четиримесечна расправа, историското судење на дванаесетте функционери приврзаници на независноста на Каталонија за учество во обидот за отцепување од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жункерас: Гласањето на референдумот во Каталонија не е злосторство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: