Жозеф Дол: Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независно судство и борба против корупција

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашната Отворено студио на 1ТВ гостуваше г. Тимчо Муцунски, висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ кој што рече дека Силјановска доби поддршка од врвни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сиљановска Давкова со граѓаните сподели вест каде што рече дека добила поддршка од претседателот на Европската Народна партија што според нејзе тоа претставува ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Кратово. Силјановска Давкова со ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова со граѓаните во Кратово вечерва сподели вест каде што рече дека добила ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на Европската Народна Партија, господинот Жозеф Дол застанува зад нас, тоа го вети во Брисел. Пред него тоа го стори господинот Себастијан Курц, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател, Гордана Сиљановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Кратово, каде рече дека добила поддршка од претседателот на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 234 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 180 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жозеф Дол: Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независно судство и борба против корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: