Жозеф Дол: Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независно судство и борба против корупција

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашната Отворено студио на 1ТВ гостуваше г. Тимчо Муцунски, висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ кој што рече дека Силјановска доби поддршка од врвни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сиљановска Давкова со граѓаните сподели вест каде што рече дека добила поддршка од претседателот на Европската Народна партија што според нејзе тоа претставува ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Кратово. Силјановска Давкова со ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова со граѓаните во Кратово вечерва сподели вест каде што рече дека добила ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на Европската Народна Партија, господинот Жозеф Дол застанува зад нас, тоа го вети во Брисел. Пред него тоа го стори господинот Себастијан Курц, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател, Гордана Сиљановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Кратово, каде рече дека добила поддршка од претседателот на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 444 | | | веќе видена

Министерката за одбрана и потпретседателка на СДСМ, Радмила Шекеринска, одговарајќи на новинарски прашања го изрази ставот на нејзината партија во однос на ...
сите 152 | | | веќе видена

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жозеф Дол: Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независно судство и борба против корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: