„Жолтите елеци“ се степаа меѓу себе (ВИДЕО)


6 копии

Тројца фоторепортери, кои ги покриваа демонстрациите на „жолтите елеци" вчера во Тулуз, тврдат дека биле „намерно" погодени од полицијата, при што еден од нив ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
2 копии

На саботниот протест на Жолтите елеци пред Народното собрание во Париз на еден демонстрант му е откината десната рака и пожарникарите итно го префрлија во ...
| | веќе видена | слични

Фотограф остана без десната рака на протестите на „Жолтите елеци“. Пожарникарите итно го префрлија во болница. Наводно, граната ГЛИ-Ф4 е виновна за повредата. ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случил пред Народното собрани, каде и претходно имаше бројни судири меѓу полицијата и демонстрантите, јавува дописникот на „Спутник“. Неколку ...
| | веќе видена | слични

Денешниот простет за еден демонстрант од Жолтите елеци во Париз заврши кобно. Во судир со полицијата остана без рака, објави порталот 24 сата. Веќе трет месец ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Жолтите елеци“ се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: