Опозицијата во Франција не ги одобрува реформите на Макрон

3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ги поздрави оправданите барања на неформалното граѓанско протесно движење Жолти елеци, чиишто проблеми ги сослушал, но ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
5 копии

Обединетите нации во март побараа од Франција темелна истрага за бројните обвинувања за полициско насилство за време на демонстрациите на Жолтите елеци, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 259 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 221 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата во Франција не ги одобрува реформите на Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: