„Жолтите елеци“ повикуваат сите граѓани да ги подигнат сите пари од банките


Активистите од движењето „Жолти елеци“ ги повикаа сите граѓани на Франција да ги подигнат сите пари од банките и да ги испразнат своите банкарски сметки, што е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во онлајн акцијата за прибирање средства за припадниците на француската полиција и жандармерија повредени за време на протестите на „жолтите елеци”, што пред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Речиси 60 отсто од автоматските радари, што се поставени на француските патишта за мерење на пребрзото возење, се оштетени од почетокот на протестите на ...
| | веќе видена | слични
18 копии
14 копии

Активисти на „жолтите елеци“ побараа од француските граѓани да ги испразнат своите банкарски сметки и да тргнат во масовен поход на банките. Повикот следува во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателката на француската Национална комисија за јавни дебати Шантал Жуано одлучи да се повлече од националната дебата за излез од кризата со „жолтите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Жолтите елеци“ повикуваат сите граѓани да ги подигнат сите пари од банките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: