Собрани над милион евра за повредените полицајци за време на протестите на „жолтите елеци“


Во онлајн акцијата за прибирање средства за припадниците на француската полиција и жандармерија повредени за време на протестите на „жолтите елеци”, што пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На протестите на „Жолтите елеци“ во саботата учествуваа 84.000 луѓе ширум Франција, од кои 8.000 во Париз каде во текот на демонстрациите се случија и неколку ...
| | веќе видена | слични

Повеќе стотици демонстранти, инспирирани од француските „жолти елеци“, протестираа во Лондон против владината програма за штедење, која тешко ги погоди ...
| | веќе видена | слични

Француските медиуми и здруженијата на новинари ги осудија нападите на „Жолтите елеци“ на новинарите и повикаа на нивна подобра заштита после инцидентите кои ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Француските медиуми и новинарски организации ги осудија нападите од страна на демонстрантите од движењето „жолти елеци” врз новинарите за време на протестите ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти во внатрешноста на Франција тепаа новинар. На протестите на движењето „Жолтите елеци“ во Франција за прв пат е претепан новинар. Во градот Руен е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 181 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 116 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собрани над милион евра за повредените полицајци за време на протестите на „жолтите елеци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: