Жизел Бундхен гола на насловната на Vogue

За да ја прослави 20-годишнината од својата кариера, Жизел позираше гола за бразилскиот Vogue . Тешко е да се поверува дека таа помина 20 години во позирање, а сепак изгледа секси како и секогаш за мајското издание на бразилскиот Vogue . Прекрасната Жизел е целосно гола, со што докажува дека се пензионира од манекенството со крената глава. Таа во интервјуто изјави „Кога ја слушнав идеата да направам нешто посебно во соработка со Vogue за мојата 20-годишна кариера и за 40-годишнината на магазинот Vogue , веднаш знаев дека не сакам да биде само мода. Сакав да биде нешто поразлично, нешто што е дел од мене, од моето битие.
| | веќе видена | слични
2 копии

„Вог“ слави 40 години постоење во Бразил, а логичен избор за јубилејното издание била Жизел Бундхен, иако таа неодамна се „пензионираше“. Жизел позирала потполно гола за насловната страница, а дури ја „симнала“ и буквата Г од името на магазинот. Славиме 20 години од мојата кариета и 40 години „Вог“ во Бразил“, напишала Жизел на Инстаграм каде и објавила фотографија два дена пред објавувањето на јубилејното издание. Она што може да се забележи е дека Жизел и понатаму изгледа секси иако е пензионерка!
| | веќе видена | слични

Неодамна Жизел Бундхен најави дека ќе се пензионира од модна писта и парадираа за последен зпат на неделата на модата во Сао Паоло. Шармантната Бразилката сепак ги смири фановите , и сподели дека нема да се откаже целосно од модата и ќе продолжува да се снима за списанија и во различни рекламни кампањи. Моделот позираше чисто гола за насловната страница на бразилското списание Vogue, на тој начин го одбележува својот 20-ти јубилеј откако е во модата. По повод својата провокативна фотосесија, снимена од фотографска дуо Инес и Винод , Жизел споделува: “Кога се роди идејата да направам нешто посебно со Vogue, за да го прослават мојата 20-год кариера и 40-тата на списанието, знаев дека не сакам да правам нешто што е само мода. Сакав да покажам нешто друго, нешто што е дел од мојата природа “ . И без да губат повеќе време, погледнете ја во галеријата и и уживајте во уште кадри со кралицата Жизел Бундхен за Vogue, Бразил!
| | веќе видена | слични

Пред две седмици, Жизел Бундшен (34) рекла дека се повлекува по две децении успешна кариера. Последен пат прошетала на пистата во Бразил, но се' уште не може да се откаже од камерите. Разголени фотографии на супермоделката се снимени за најновото издание на бразилскиот „Вог“. Жизел позирала во топлес, а пред читателите да ги видат во магазинот, таа ги споделила на „Инстаграм“ за да им даде мал увид во она што ги очекува. Таа покажала колку е флексибилна, подигнувајќи ја едната нога во воздух. Позирала во топлес, додека градите ги покрила со рацете. Носела само црвени панталони. „Ова е насловната страница со која прославувам 20 години кариера. Благодарам на сите што работеа на ова издание на ’Вог’“ - напишала Жизел покрај фотографиите. Од манекенскиот свет одлучила да се повлече, како што рекла, затоа што сака да му се посвети на семејството. Во последните десет години таа е најплатената моделка. Само во минатата година заработи 47 милиони долари, а нејзиното богатство е проценето на 386 милиони долари.
| | веќе видена | слични

По повод пензионирањето од модните писти и две децении кариера, бразилската манекенка се соблече за списанието „Вог“. Жизел слави 20 години од нејзината кариера, додека Вог слават 40 години постоење. Триесет и четиригодишната Жизел Бундхен, иако мајка на две деца, сѐ уште изгледа неверојатно, како и на почетокот на кариерата. Најзаслужни за нејзиниот добар изглед се медитацијата, јогата и вегетаријанскиот начин на исхрана.
| | веќе видена | слични

Таа ја напушти пистата, но убавината и привлечноста неа не ја напушта, и во топлес е совршена... Жизел Бундшен (34) изјавила пред две недели дека ја напушта модната писта, но од странските модни списанија не се повлекува. Новото бразилско издание на „Vogue“ и е посветено нејзе, а во него ѕвездата не почестува со фотографии, на кои изгледа совршено. Разголените фотографии со Жизел Бундшен се најдобар начин да се одбележи 20 години соработка помеѓу неа и „Vogue“. Во топлес и во одлична форма , Бразилката покажала зошто беше најплатена манекенка во светот.
| | веќе видена | слични

По повод пензионирањето од модните писти и две децении кариера, бразилската манекенка се соблече за списанието „Вог“. Триесет и четиригодишната Жизел Бундхен, иако мајка на две деца, сѐ уште изгледа неверојатно, како и на почетокот на кариерата. Најзаслужни за нејзиниот добар изглед се медитацијата, јогата и вегетаријанскиот начин на исхрана.
| | веќе видена | слични

Жизел на Инстаграм објави неколку фотографии од фото сесијата, неколку дена пред списанието да биде објавено. - Насловната за прославата на мојата 20 годишнина - им благодарам на сите што се дел од ова специјално издание - напиша Жизел. Всушност, се работи за двојна прослава - 20 години кариера за Жизел и 40 години од првото издание на бразилски Вог. Супер - моделот Жизел Бундхен која лани, според Форбс, заработи 47 милиони долари, неодамна изјави: - Благодарна сум што на 14 години, добив можност да го започнам ова патување. Денeска, по 20 години во индустријата, имам pривилегија да ја направам последната ревија. Моето тело ме замоли да застанам, а јас го почитувам своето тело! Убавата манекенка како причина за повлекувањето од модната индустрија ја наведе и одлуката да му се посвети на семејството - сопругот Том Брејди, и двете деца, 5 годишниот син Бенџамин и две годишната ќеркичка Вивијан.
| | веќе видена | слични

Жизел Бундхен се соблече за новата корица на “Вог” Бразил, која беше посветена на 20-годишнината на супермоделот на модната писта. Освен јубилејот на Бундхен, новиот број одбележува и 40 години од почетокот на издавањето на списанието во Бразил. Моделот ја сподели фотографијата од корицата на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм со текст во кој се заблагодари на сите свои колеги, кои учествуваа во фотосесијата. Претходно овој месец, 34-годишната убавица го направи своето последно учество во модна ревија за време на Бразилската недела на модата. Таа учествуваше во шоуто на брендот Colcci со кој работи заедно од почетокот на својата кариера. “Благодарна сум дека на 14 години ми беше дадена можноста да ја започнам оваа авантура. Денес, по 20 години во оваа индустрија, за мене е привилегија да си го изберам сама своето последно шоу и покрај тоа сѐ уште да работам во други аспекти на бизнисот”, таа напиша пред церемонија во социјалната мрежа.
| | веќе видена | слични

Иако неодамна се повлече од модната писта, реши да се соблече сосема гола и да позира за насловната страна на списанието. Жизел Бундхен за јубилејното 40-то издание на бразилскиот Vogue позираше гола, „соблекувајќи ја“ дури и буквата G од името на списанието. „Славиме 20 години од мојата кариера и 40 години од Vogue во Бразил, напиша Жизел на Инстаграм . Убавата Бразилка објави фотки од фотосесијата два дена пред излегувањето на јубилејното издание.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 495 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 121 | | | веќе видена

Моментната „војна на зборови“ помеѓу Иран и САД има многу сличности со онаа од 2017 година, кога американската администрација ја користеше истата стратегија ...
сите 63 | | | веќе видена

Пред да започне годинешната Евровизија 2019 во тел Авив, дел од македонските медиуми, меѓу кои и нашиот портал Вистина.ком.мк ги објави имињата на најавените ...
сите 96 | | | веќе видена

Во ЈЗУ Центар за јавно здравје регистрирани се шест новозаболени од мали сипаници од кои две се бебиња под шест месеци, останатите четворица се возрасни на 31 ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жизел Бундхен гола на насловната на Vogue

Од:
До кого (е-маил):
Порака: