Кредитите и депозитите и натаму бележат раст

8 копии

Последниот извештај на Централната банка регистрира раст на депозитите и кредитите а тој изнесува 11,1 односно 9 отсто. Потрошувачките кредити биле позастапени ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Проект преку кој домашните компании ќе се поврзуваат со странските инвеститори во ТИРЗ, е договорен со Меѓународната финансика корпорација (ИФЦ) за време на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Драган Тевдовски за МИА истакна дека ИФЦ дале согласност да го поддржат  овој проект, што ќе донесе многукратни придобивки за домашните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата транша во износ од 15 милиони евра евтини кредити за малите и средни претпријатија преку ЕИБ, ќе биде префрлена следната недела. Ова беше истакнато на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
сите 322 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа Шентоп при што двајцата размениле ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кредитите и депозитите и натаму бележат раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: