ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Делчево, Мицкоски и Гордана ќе бидат говорници


18 копии

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Замислете на денешната утакмица химната била интонирана без зборови. Епа се прашувам дали тогаш е слободна Македонија, ако е иредентизам да ја пеете химната, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

На 21 април ќе отвориме пат за предвремени парламентарни избори, ама новата влада нема да бара од нас да ги заборавиме зборовите на химната или во себе да ги ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата Детектор на Телевизија Сител, претседателските кандидати се соочија на дуел. Во текот на дебатата, кандидатот за Претседател на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Во Велес Сиљановска Давкова посочи дека атмосферата која што ја гледа од митинзите и енергијата од граѓаните и се мотив да се бори да победи на ...
| | веќе видена | слични

Се ближи денот кога ние мислиме дека ќе блесне слободата, не само во Велес, туку низ сета Македонија, зошто нашата победа ќе значи пораз на нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 510 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 276 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 200 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Делчево, Мицкоски и Гордана ќе бидат говорници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: