ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Зоран Заев


8 копии

Политичките чинители да не играат игри, туку да соработуваат заради иднината на земјата. Време е да се придвижат работите за доброто на државата, порача вчера ...
| | веќе видена | слични

Филип Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД, кажа дека предложениот Закон за Јавно обвинителство, кој е услов за почнување на преговорите со ЕУ, е добра ...
| | веќе видена | слични

Во теророт на фрустрираното општество не е поштедена ничија глава, утре ќе биде колвана и онаа што ги смислуваше сцените за гилотинирање. Сите работат за една ...
| | веќе видена | слични

Неделава која полека изминува, ја обележаа доаѓањето на европскиот комесар Јоханес Хан но и посетата на в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата да не го одолговлекува носењето на Законот за јавно обвинителство и да биде конструктивна. Времето на политички игри е поминато. Со оваа порака до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Бејрут прогласена e вонредна состојба на две недели. Либан прогласи вонредна состојба за градот Бејрут по катастрофалната експлозија вчера во пристаништето ...
сите 257 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во СЈО, затоа што неговата оценка за поранешното специјално обвинителство од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: