Прес конференција на Зоран Заев


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ќе има свое обраќање на прес конференција по неуспехот на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ да фомираат Влада, за што истече мандатот на полноќ. Во меѓувреме ВМРО-ДПМНЕ побара нови избори за излез од кризата, а СДСМ побара мандатот да биде доделен на Заев. Прес конференцијата е закажана за во 14 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 166 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
сите 339 | | | веќе видена

 Конкретни информации ќе имал во понеделник. На европската недела посветена на имунизација изјави дадоа министерот за здравство и претседателката на Комитетот ...
сите 334 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека е дојдено ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прес конференција на Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: