Живееше во страв, а победата го спаси: Поради „Големиот брат“ не доживеа банкрот

Рајан Томас, годинешниот победник на британското шоу „Celebrity Big Brother" („Големиот брат" за познати личности), со триумфот се спаси од повеќегодишниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 297 | | | веќе видена

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Живееше во страв, а победата го спаси: Поради „Големиот брат“ не доживеа банкрот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: