Улицата Крушопел отворена за сообраќај

Скопје – Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, денеска /22.06.2011 година/ и официјално ја отворија за сообраќај реконструираната улицата Крушопек во селото Крушопек, општина Сарај. Делницата е долга 1.200 метри и широка 4,5 метрим а дополнително се поставени и банкини. Коловозот на улицата е целосно реконструиран, асфалтиран и обележен. Во наредниов период продолжува реконструкцијата на делот од патот кон селото Грчец. На реконструкција на улицата Крушопек работеа екипите на градежната компанија „Пелагонија – Гостивар“. Овој проект е резултат на добрата соработка меѓу Градот Скопје и општината Сарај. Во вкупната вредност на проектот за реконструкција на улицата Крушопек од 14 милиони денари Градот Скопје учествува со 8,5 милиони денари.
| | веќе видена | слични

Реконструираната улица Крушопек во истоименото село во општина Сарај, од денеска е достапна за локалното население Делницата е долга 1.200 метри, широка е 4,5 метри, а се поставени и банкини. Коловозот е целосно реконструиран, асфалтиран и обележан, а во наредниов период ќе продолжи реконструкцијата на патот кон селото Грчец. Вкупната вредност за реконструкцијата изнесува 14 милиони денари, од кои 8,5 милиони денари ги покри градот Скопје.
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на Град Скопје, Коце Трајановски, и на Општина Сарај, Блерим Беџети, вчера официјално ја отворија за сообраќај реконструираната улица "Крушопек" во селото Крушопек, Општина Сарај. - Делницата е долга 1.200 метри и широка 4,5 метрим, а дополнително се поставени и банкини. Коловозот на улицата е целосно реконструиран, асфалтиран и обележен. Во наредниов период продолжува реконструкцијата на делот од патот кон селото Грчец, истакна градоначалникот Трајановски. Овој проект е резултат на добрата соработка меѓу Градот Скопје и Општината Сарај и е од огромно значење за жителите од оваа улица, рече градоначалникот Беџети. На реконструкција на улицата "Крушопек" работеа екипите на градежната компанија "Пелагонија - Гостивар". Во вкупната вредност на проектот за реконструкција на улицата "Крушопек" од 14 милиони денари Градот Скопје учествува со 8,5 милиони денари.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улицата Крушопел отворена за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: