Улицата Крушопел отворена за сообраќај

Скопје – Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, и градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, денеска /22.06.2011 година/ и официјално ја отворија за сообраќај реконструираната улицата Крушопек во селото Крушопек, општина Сарај. Делницата е долга 1.200 метри и широка 4,5 метрим а дополнително се поставени и банкини. Коловозот на улицата е целосно реконструиран, асфалтиран и обележен. Во наредниов период продолжува реконструкцијата на делот од патот кон селото Грчец. На реконструкција на улицата Крушопек работеа екипите на градежната компанија „Пелагонија – Гостивар“. Овој проект е резултат на добрата соработка меѓу Градот Скопје и општината Сарај. Во вкупната вредност на проектот за реконструкција на улицата Крушопек од 14 милиони денари Градот Скопје учествува со 8,5 милиони денари.
| | веќе видена | слични

Реконструираната улица Крушопек во истоименото село во општина Сарај, од денеска е достапна за локалното население Делницата е долга 1.200 метри, широка е 4,5 метри, а се поставени и банкини. Коловозот е целосно реконструиран, асфалтиран и обележан, а во наредниов период ќе продолжи реконструкцијата на патот кон селото Грчец. Вкупната вредност за реконструкцијата изнесува 14 милиони денари, од кои 8,5 милиони денари ги покри градот Скопје.
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на Град Скопје, Коце Трајановски, и на Општина Сарај, Блерим Беџети, вчера официјално ја отворија за сообраќај реконструираната улица "Крушопек" во селото Крушопек, Општина Сарај. - Делницата е долга 1.200 метри и широка 4,5 метрим, а дополнително се поставени и банкини. Коловозот на улицата е целосно реконструиран, асфалтиран и обележен. Во наредниов период продолжува реконструкцијата на делот од патот кон селото Грчец, истакна градоначалникот Трајановски. Овој проект е резултат на добрата соработка меѓу Градот Скопје и Општината Сарај и е од огромно значење за жителите од оваа улица, рече градоначалникот Беџети. На реконструкција на улицата "Крушопек" работеа екипите на градежната компанија "Пелагонија - Гостивар". Во вкупната вредност на проектот за реконструкција на улицата "Крушопек" од 14 милиони денари Градот Скопје учествува со 8,5 милиони денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
сите 125 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на делницата од Неготино до Гевгелија, во патничко возило „опел зафира" со скопски регистарски таблици се пронајдени девет лица ...
сите 77 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 63 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улицата Крушопел отворена за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: