Жителите на Батинце загрижени – Дали има контејнери со опасен хемиски отпад во „Дрисла“?

Жителите на село Батинце, се кренаа на нозе по веста објавена пред неколку недели во Италијанските медиуми, во која што пишуваа дека контејнери со хемиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кон крајот на 2016 година од Италија тргнале 1.300 контејнери со отпад, кој требало да се складира или уништи во скопската депонија „Дрисла“. На сред пат, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Европратениците посакуваат преработката на отпадот да достигне 70 отсто до 2030 година, наспроти сегашниве 44 проценти, а истовремено отпадот кој ќе завршува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

До 70 отсто треба да се зголеми уделот на отпадот за рециклирање во Европа до 2030 година. Вака гласи предлогот од европарламентот, која ќе треба да преговара ...
| | веќе видена | слични

Останато

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 582 | | | веќе видена

Според американски портпарол, началникот на Американскиот здружен генералштаб на кинеските воени лидери им порачал дека САД се подготвени да употребат воени ...
сите 391 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 154 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 219 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 62 | | | веќе видена

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Батинце загрижени – Дали има контејнери со опасен хемиски отпад во „Дрисла“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: