Жители на мијачкото Гари: Приватен концесионер за бизнис интереси ја уништува природата во селото

Жители на мијачкото село Гари се на нозе и поминуваат низ вистински хаос со институциите во државата откако решиле да се изборат против како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Владата не знае колкави ќе бидат штетите доколку еднострано се раскине договорот со Еуромакс за екплоатација на бакар и злато од Иловица. Компанијата не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активистите против изградба на рудници од струмичко ја поздравија одлуката на Владата да го одбие барањето на компанијата „Еуромакс ресорсис“ за добивање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вчерашната седница на Владата на Република Македонија беше донесена одлука да се одземе концесијата на „Еуромакс“ за рудникот Иловица.Имено, причината ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Владата денеска на седница усвои информација за одбивање на барањето на „Еуромакс ресоурцес“ ДОО Скопје за издавање дозвола за експлоатација на бакар и злато ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жители на мијачкото Гари: Приватен концесионер за бизнис интереси ја уништува природата во селото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: