Жител од село Октиси физички нападнат во Струга

6 копии

Охрид, 11. март 2019 (ИНПРЕС) – Со убедлива победа фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос ја стартуваа пролетната полусезона во третата македонска лига југозапад. ...
| | веќе видена | слични

Во првото пролетно коло од Третата машка фудбалска лига „Југозапад“ екипаа на ФК „Караорман“ славеше против екипата на ФК „Октиси“ со резултат 2:1. Стрелци во ...
| | веќе видена | слични

Октишанец бил нападнат а тепачот избегал. Струшката полиција е во потрага по жител на Долна Белица кој вчера попладне нападнал и претепал 43 годишен октишанец. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 8. март 2019 (ИНПРЕС) – В недела, 10-ти март, стартуваат натпреварите во пролетниот дел од сезоната во Третата македонска фудбалска лига југозапад. ГФК ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kандидатот за претседател, Стево Пендаровски, попладнево учествуваше на граѓанска трибина во Штип. Како што информираат од СДСМ, во дебатата Пендаровски го ...
сите 134 | | | веќе видена

Гордана Силјановска – Давкова денеска ги посети граѓаните од општина Росоман. Таа од таму порача дека претседателските избори се значајни, и дека не смеат да ...
сите 175 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 161 | | | веќе видена

Холандија и САД постигнаа договор да се користи инфраструктурата на холандскиот карипски остров Курасао за евентуално препраќање на хуманитарната помош за ...
сите 111 | | | веќе видена

53.972 гласачи се проверени за претседателските избори и предвремените избори за градоначалници во општините Охрид, Ново Село и Дебар. За 517 граѓани е ...
сите 120 | | | веќе видена

Реакцијата на Фејсбук доаѓа по обвинувањата од новозалендската премиерка , која изразизгрозеност од директниот пренос на масакрот на оваа социјална мрежа . ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител од село Октиси физички нападнат во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: