Жириновски воведува „стандарди за секс“ за членовите на својата партија!

Жириновски воведува „стандарди за секс“ за членовите на својата партија! Лидерот на руската Либерално-демократска партија Владимир Жириновски изјави во Москва дека членовите на неговата партија веќе преминале на вегетаријанска исхрана, како и тоа дека оваа година ќе им воведе „стандарди за секс“. „Што поретко, тоа подобро – три до четири пати годишно е доволно“, вели Жириновски во врска со споменатата „стандардизација“ во партијата, на чии членови, според негови зборови, им е забрането да пушат, да пијат и да јадат месо.„Тоа се правилата со кои влеговме во 2014 година“, изјави Жириновски. Руските медиуми објавуваат дека Жирионвски во обраќањето во Думата предложил забрана на телевиско прикажување на некои од култните руски филмови бидејќи во нив, според него, се пропагира алкохолизам. „Тоа е иронија на нашата култура. Дедо Мраз пијан, Снежната кралица-пијана, полицајците пијани, возачите-пијани, а тогаш ние се чудиме на односот кон нашата земја“, рече Жириновски. Нешто подоцна, заменикот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 201 | | | веќе видена

Денес во попладневните часови е донесено лице од затворот во Шутка кое било донесено за медицински преглед. По приемот во ургентниот центар дежурната екипа ...
сите 242 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на претстојниот состанок на процесот „Жан Моне“, дознава „Независен весник“. Висок партиски функционер брифира дека за својата ...
сите 247 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жириновски воведува „стандарди за секс“ за членовите на својата партија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: