Трагичната приказна на навивачот со 4 влезници ќе ви го скрши срцето


2 копии

Гилберто Мартинез од Мексико има по 4 карти за Мундијалот, но на натпреварите оди сам, а сепак ги носи и останатите влезници. Зошто? Зад тоа прашање се крие приказна која го крши срцето! Тој пред почетокот на Мундијалот, на кој планирал да оди со сопругата Вероника и децата Миа и Диего, ја посетил Флорида. Биле кај роднини. И тогаш се случил страшниот 28 април. Во нивниот автомобил удрило возило кое Гилберт за еден момент го оставило без семејство. Вероника (42), Миа (6) и Диего (8) загинале. Целосно скршен од трагедијата, добил совет од психологот кој го послушал. Отишол на Мундијалот со сите четири влезници. Влезниците биле покрај него кога Мексико ја порази Германија, а мексиканскиот голман Очоа по победата му испрати срцепарателна порака. -Ова беше за твоето семејство, напиша тој. Влезницата на Диего беше на трибините и за време на дуелот Бразил – Костарика. Малиот Диего сакаше да го види во живо својот идол, Нејмар.
| | веќе видена | слични

Уште еден доказ зошто и како фудбалерите, и спортистите генерално, можат и треба да бидат најголемите посредници и амбасадори на човечноста, надежта и утехата, преку пораката која ја испраќаат од терените на спортските дуели. Оти, спортот нема и никогаш нема да има целосна смисла без среќата на луѓето. Жилберто Мартинез е човек кој во Русија отпатува да навива за Мексико и Аргентина, две репрезентации за кои е емотивно поврзан. Тој во Русија се појави со тројца пријатели, но неговиот план на почетокот не бил таков. Неговата прва намера и на неговото семејство била сите заедно, тој, сопругата и двете деца – Миа (6) и Диего (8) да ги следат натпреварите од ова Светско првенство. Но, за жал само Мартинез пристигнал во Русија, а членовите на неговото семејство повеќе не се на овој свет бидејќи го загубија животот во собраќајна несреќа на 28 април во Флорида. Таму ова семејство било кај нивните роднини, но за жал им пресудил друг автомобил кој удрил во нив и го оставил Жилберто сам на овој свет. Освен тие тројца ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона овие денови е вистинска интернет сензација и целиот свет зборува за него откако недолично се однесуваше на трибините за време на мечот помеѓу Аргентина и Нигерија. Целото ова време додека светот се мајтапи со скандалозното однесување на фудбалерот, неговото семејство како да пропадна во земја. Марадона има пет деца меѓу кои синот Диего Синагра кој игра клубски фудбал во Италија, Аргентинецот ја признал како своја ќерка и Синагра која е родена како резултат на афера со локална жена во Неапол во 1986 година, што значи дека има вкупно шест деца. Фудбалерот има и две ќерки од претходниот брак со поранешната сопруга Клаудија Виљане, Далма и Џанина како и помлад син Диего Фернандо и уште една ќерка по име Јана. Љубовниот живот на Марадона аргентинските медиуми често го споредуваат со сапуница во која тој често е забележуван со различни жени. Сепак откако во 2004 се разведел од Клаудија, во 2012 година ја запознал, а во 2014 година ја крунисал љубовта со Олива.
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагичната приказна на навивачот со 4 влезници ќе ви го скрши срцето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: