Еве каде и кој сѐ ќе настапи на прославите за НАТО и ЕУ

Жестоки и бурни се реакциите на социјалните мрежи околу одлуката на Владата да направи како што од таму ја нарекоа „Голема граѓанска прослава: Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ со милионите кои ги заработи од договорот за името ќе го слави поразот кој и го нанесе на Република Македонија. Во 15 градови низ државата, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Струга е дел од градовите во кои оваа сабота (14.07), ќе биде прославена добиената покана за влез на Македонија во НАТО Алијансата. Прославата во Струга е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голема граѓанска прослава во сабота, во 15 градови ширум земјата, денеска најави Владата на Република Македонија преку социјалните мрежи. Сепак, од Владата сè ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кирил Џајковски, Архангел и Quepurdat ќе ги забавуваат скопјани во парк, по повод прославата што ќе ја организира Владата за поканата за членство на Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја посети Македонска Каменица, при што одржа средба со членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во својот говор пред ...
сите 380 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве каде и кој сѐ ќе настапи на прославите за НАТО и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: