Политичка дебата во „Отворено со Алфа“ секој ден ...


Политичките судири и одлуки на тема на дискусија во Алфа Искра Коровешовска, Љупчо Цветановски, Горан Момироски и Катерина Гетева од сега ги следиме на Алфа телевизија како водители на секојдневната дебатна емисија "Отворено со Алфа". Во период кога паузираат сите политички дебати на останатите телевизиски канали, Алфа продолжува со дискусии од понеделник до петок, премиерно. Ако во претходните месеци, дебатни емисии се емитуваа на Алфа секоја вечер ( Несомнено, Ѕид, 60 минути , ...), сега истите дебати се синтетизирани во една политичко дебатна емисија која се емитува од понеделник до петок во 18.18 часот. Алфа ќе биде домаќин на многу актуелни политичари, аналитичари и критичари кои својот став за моменталните политички случувања ќе го даваат секој ден на оваа фреквенција. Промена на името и референдумското прашање, дали амнестијата е предуслов за ДИК, која е проценката за економските показатели, со какви проблеми се соочува македонското здравство и дали некои прашања не заслужуваат одговор, дознаваме во ...
| | веќе видена | слични

Вчера во емсијата “Отворено” на Алфа ТВ дојде до жесток судир меѓу претставници на двата табори во длабоко поделената Македонија. Политикологот Наталија Ивчева која е против промена на името и се залага за бојкот на референдумот размени тешки зборови со новинарот и актуелен претседател на Надзорниот одбор на Македонската информативна агенција МИА Зоран Иванов. Нивниот дуел во емисијата на новинарот Горан Момироски покажува каков вид дебати ќе не очекуваат во кампањата за референдумот и колку Македонија е длабоко поделена за ова прашање.
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер во владата на СДСМ и носител на разни функции во СДСМ, Ѓунер Исмаил при обидот на новинарите од „Алфа“ да гостува во нивното отворено студио, упатил јасни закани дека треба Телевизијата да се затвори. Ова ексклузивно го откри новинарот-водител Горан Момировски во Отвореното студио на Алфа. Тој притоа го цитираше Исмаил дека да било до него, оваа телевизија до сега ќе била затворена. Нејасно е зошто големиот демократ Исмаил ги упатил овие закани кон единствената телевизија која има различен став и е критичка кон власта по своето новинарско уредување, но сепак дава шанса и на сите оние кои сакаат да го искажат својот став а е различен од останатите. Очигледно е дека додека беа во опозиција СДСМ зборуваа едно, а сега прават друго. Наместо да се создава доверба и позитивна атмосфера во општеството ваквите настапи на функционери на СДСМ не придонесуваат кон тоа.
| | веќе видена | слични

Десетина хулигани на СПАЛ и Лацио имаа жесток судир на улиците како вовед во новата сезона во Серија А.  Ултрасите на Лацио и СПАЛ во жесток судир на улиците во Италија (видео)
| | веќе видена | слични

Останато

За Законот за јавно обвинителство ќе се расправа во Собранието, откако работните групи на власта и опозиција не постигнаа договор пред сè за судбината на СЈО, ...
сите 358 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 555 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичка дебата во „Отворено со Алфа“ секој ден ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: