ЖЕШКА ДЕБАТА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Почна седницата за ратификација на Протоколот на Македонија

Во тек е пленарна дебата за ратификација на Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Во дискусијата ќе зборуваат сите политички водачи на опозицијата, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Албанија Грамос Ручи, денеска оствари средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија би можела да стане полноправна членка на НАТО до пролет во 2020 година, меѓутоа Алијансата ќе се обиде да го забрза процесот, изјави неименуван ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната седница на Комитетот за надворешни работи за нацрт - законот за ратификација на Протоколот за НАТО за пристапување на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на албанскиот парлaмент Грамоз Ручи на средбата со македонскиот амбасадор Данчо Марковски најавил брза ратификација на Протоколот за членство на ...
| | веќе видена | слични

– Првиот можен датум за ратификација е следната седмица, 14-ti февруари 2019 година, за кога е закажана седница на Собранието, посочил Ручи, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Грамож Ручи, на 08.02.2019 година го прими македонскиот амбасадор во Тирана, Данчо Марковски. Во фокусот на дискусијата беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 563 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖЕШКА ДЕБАТА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Почна седницата за ратификација на Протоколот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: