Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидатот на СДСМ


2 копии

Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски денеска ги повика приврзаниците на СДСМ да гласаат за кандидадот за оваа партија, иако нагласи дека се уште не знае ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Како одговорен човек и политичар секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура и давам ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на следните локални избори и оти ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ ќе си предложи свој кандидат за градоначалник на општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. Тој објасни дека Андреј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саша Богдановиќ, директорот на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврдија за НОВА ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Според премиерот Заев, СДСМ ќе предложи свој кандидат за градоначалник на центар. Жерновски ќе добие место во извршната власт. Жерновски на фејсбук потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, преку социјалната мрежа Фејсбук ја потрврди изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе ја повлече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидатот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: