Жерновски на 25. Министерски совет на ОБСЕ

2 копии
7 копии

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, кој ја предводеше делегацијата од Република Македонија на Министерскиот совет на ОБСЕ во Милано, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словачкиот министер за надворешни работи Мирослав Лајчак ја повлече својата оставка и останува на функцијата, соопшти Министерството на својата веб страница. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) треба да биде силна и да покаже способност да најде заеднички решенија за сложените заеднички ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски на 25. Министерски совет на ОБСЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: