Женскиот пехар на „Ролан Гарос“ со грешка во гравирањето уште од 1976 година


3 копии

Трофејот „Сузан Ленглен“ кој се доделува на победничката на Грен слемот „Ролан Гарос“ има грешка во гравирањето од 1976 година.Во саботата во женското финале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Рафаел Надал, Карлос Моја дека нивниот однос е поголем од тренер и тенисер и дека тие двајца се најдобри пријатели. „Кога требаше да ги надмине ...
| | веќе видена | слични

Финалето на Ролан Гарос беше само уште една потврда дека тенисерите од младата генерација се уште не можат да се носат со играчите од „големата тројка“ која ...
| | веќе видена | слични

Неверојатен пат имале двајца тенисери кои пред 20 години играле еден против друг и кои се само една година разлика старост. Едниот неодамна ја одбрани титулата ...
| | веќе видена | слични

Откако ја освои својата 12. титула на престижниот тениски турнир Ролан Гарос, славниот шпански тениски ас Рафа Надал беше пречекан со овации и „тунел за ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал вчера стигна до својата 12-та титула на Ролан Гарос, успех со кој направи историја во тенисот по бројот на освоени трофеи на еден грен слем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град, ...
сите 249 | | | веќе видена

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Женскиот пехар на „Ролан Гарос“ со грешка во гравирањето уште од 1976 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: