Жените избраа иделна велична на пенисот

Жените избраа иделна велична на пенисот Анонимен маж спореве анкета на својата интернет страница за тоа која е идеалната величина на машкиот полов орган за жените. Неочекувано многу жени се јавија да учестуваат во анкетата. Тие мислеле, мислеле и конечно се определиле за идеалните дименизии. Волшебната формула е од 18,4 до 20,9 см за должина на пенисот, во опсег од 15,8 до 16,5 см и со обем од околу осум сантиметри. Се под должина од 12,7 см испитаничките го оцениле како незадоволително , како и пенисите во опсег помал од 11,43 или поголем од 19 см. Анонимниот „обичен“ маж анкетата ја извршил низ страницата Penissizedebate. „Ми беше веќе доста разговори за тоа дали величината им е битна на жените или не, па оттаму тргнав во овој проект“, наведува мажот кој се именува како „Ед“ на својата страница. Тој наведува дека неговото мало истражување не им е наменето на малолетници, ниту пак за возрасните кои немаат смисол за хумор.
| | веќе видена | слични

Мислењата во врска за тоа дали големината на машкиот „алат“ е пресудна за добар секс се поделени. Дамите го кажаа своето мислење за тоа која големина е идеална. Она што ќе израдува дел од момците е дека жените, не секогаш сметаат дека што поголем, толку подобро. Според анкетата на сајтот: penissizedebate.com, дамите ја разрешија мистеријата за совршена големина на пенисот. Според нивното мислење идеалната големина е од: 18,41 до 20,95 центиметри. Без разлика на наведените големини, дамите сметаат дека помали или поголеми големини од идеалната можат да задоволат подеднакво добро. Пенисот кој е помал од 11,43 центиметри е етикетиран како незадоволителен.
| | веќе видена | слични

Студијата покажала дека идеална должина изнесува од 18,41 до 20,95 см. додека обемот треба да биде од 15,87 до 16,51 см. Идеалната димензија на пенисот е вечна тема, како во женските така и во машките кругови. Полемиките за тоа дали големината на пенисот е пресудна одсекогаш знаела да ја разгори полемиката меѓу мажите и жените, а сега конечно дојде време приказната да се доведе при крај. Имено сајтот penissizedebate.com одлучи да ја разрешни дилемата па заради тоа покренале истражување во соработка со жените кои одговарале на различни прашања врзани за големината на машката гордост. Студијата покажала дека идеална должина изнесува од 18,41 до 20,95 см. додека обемот треба да биде од 15,87 до 16,51 см. Се под ова, но и преку тоа големината не е задоволувачка.Според оценките на жените оваа големина заслужува оценка одличен пет. Како задоволувачка должина, за жените е 14,60 до 25,4 см со обем од 12,7 до 17,78 см Доволен два имаа пенисите со должина од 12,7 до 14,60 см и од 25,4 до 27,94 см, а обемот од 10,79 до ...
| | веќе видена | слични

Идеалната димензија на пенисот е вечна тема, како во женските така и во машките кругови. Полемиките за тоа дали големината на пенисот е пресудна одсекогаш знаела да ја разгори полемиката меѓу мажите и жените, а сега конечно дојде време приказната да се доведе при крај. Имено сајтот penissizedebate.com одлучи да ја разрешни дилемата па заради тоа покренале истражување во соработка со жените кои одговарале на различни прашања врзани за големината на машката гордост. Студијата покажала дека идеална должина изнесува од 18,41 до 20,95 см. додека обемот треба да биде од 15,87 до 16,51 см. Се под ова, но и преку тоа големината не е задоволувачка.Според оценките на жените оваа големина заслужува оценка одличен пет. Како задоволувачка должина, за жените е 14,60 до 25,4 см со обем од 12,7 до 17,78 см Доволен два имаа пенисите со должина од 12,7 до 14,60 см и од 25,4 до 27,94 см, а обемот од 10,79 до 12,7 односно 17,78 до 18,41 см. Па мажи, метрата за мерење на должина во рака и со среќа.
| | веќе видена | слични

Идеалните димензии на пенисот се вечна тема, како во женските, така и во машките кругови. Полемиките за тоа дали е и која големина е задоволителна отсекогаш знаеле да ги разбрануваат машката и женската страна, а сега конечно дојде времето приказната да се приведе кон нејзиниот крај. Имено, интернет страницата „penissizedebate.com“ одлучи да ја разреши дилемата, па поради тоа направи истражување во соработка со жените кои одговарале на разни прашања поврзани со големината на машката „гордост“. Студијата покажала дека идеалната должина изнесува од 18,41 сантиметар до 20,95 сантиметри, додека обемот треба да биде од 15,87 до 16,51 сантиметар. Сето она под, но и над тоа е големина која не е задоволителна. Ви ја претставуваме листата на големини на машката „гордост“ во однос на тоа колку задоволство им носи на жените. Идеалната должина на машкиот полов орган е од 18,41 до 20,95 сантиметри, а обемот од 15,87 до 16,51 сантиметар. Многу задоволителна должина, но не и идеална е од 15,87 до 18,41 и од 20,95 до 23,49 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 398 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 229 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 53 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 345 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 203 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 258 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жените избраа иделна велична на пенисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: