Поголема финансиска независност за жените, бара ССК

2 копии

Еднакви можности во приватниот сектор, следење на европските трендови за зголемување на уделот на жените во економијата, постигнување на повисоки позиции како ...
| | веќе видена | слични

Жената мора сама да се избори за својата позиција во економијата посебно, но државата треба да создаде услови таа да може да го покаже своите претприемачки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Преку Фискалната стратегија 2019-2020 и новиот закон за буџети, особено внимание ќе се посвети на родово одговорно буџетирање, порача заменик министерот за ...
| | веќе видена | слични

За време на работилницата на Светската банка што се одржа денеска во Виена, високи претставници од Западен Балкан се обврзаа да ја подобрат родовата еднаквост ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Вкупно 990 пријави од граѓани за гласање во Дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија во странство се доставени до денеска во 13 часот до ...
сите 233 | | | веќе видена

Институтот за политички истражувања по спроведената анкета излезе со податоци дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на наредните избори. Имено, истражувањето во август ...
сите 61 | | | веќе видена

Изјавата на Зоран Заев дека Илинденското востание е македонско не е случајно дадена оценка. Тоа е израз на едно 70 годишно фалсификување на бугарската историја ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголема финансиска независност за жените, бара ССК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: