Карти Јувентус – Лацио 14.10.2017

Почитувани Јувентини, Добивме понуда за карти за натпреварот од Серија А, помеѓу Јувентус и Лацио. Натпреварот ќе се одигра во сабота 14.10.2017 година во Торино со почеток од 18:00 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до понеделник 01 октомври до 14:00 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2017/2018. Доколку сеуште не сте се регистрирале, тоа може да се ...
| | веќе видена | слични

Италијанската фудбалска федерација уште еднаш потврди дека станува збор за врвна институција која се грижи за секој сегмент. Со оглед на тоа што се уште има карти за дуелот против Македонија в петок, нивниот маркетинг тим се одлучи за акција со цел да се наполни „Олимпико“. На два дена пред мечот продадени се 17.500 карти, па ако се земе предвид дека стадионот во Торино е со капацитет од 28.000 седишта, во продажба остануваат уште 10.000 карти. Со цел и овој дел од картите да се продаде, од тамошната федерација се одлучија да ја намалат цената за картите кои што ќе ги купат жени, деца под 18 години (родени по 6 октомври 1999 година), како и старци над 65 години (родени пред 6 октомври 1952 година). Регуларната цена на картите се движи од 10 до 50 евра, а истите ќе може да се набават и утре, како и на денот на мечот во период од 10:00 до 13:00 часот и од 15:00 до 18:00 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 319 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 168 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 229 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти Јувентус – Лацио 14.10.2017

Од:
До кого (е-маил):
Порака: