Жената која била одбиена 148 пати од инвеститори, по овие две промени добила инвестиции од 30 милиони долари!

Кетрин Миншу е извршен директор на компанијата The Muse. Во своите први 148 претставувања пред инвеститори, Кетрин никако не можела да ги убеди да добие ...
| | веќе видена | слични

Никол Мустард е основач на стартапот „Credit Karma“ кој ги советува корисниците за кредити, а денес вреди четири милијарди долари. Сепак, патот до успех на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жената која била одбиена 148 пати од инвеститори, по овие две промени добила инвестиции од 30 милиони долари!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: