Скопјанка загина на регионалниот пат Градско – Прилеп

Вчера околу 15,00 часот на регионалниот пат Градско-Прилеп, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „фиат пунто“ управувано од М.О.(56) од Скопје и ТМВ „мерцедес“, управуван од Г.З.(24) од Прилеп. Во незгодата на самото место починала сопатничката во ПМВ „фиат пунто“, Рада О. (80) од Скопје, додека тешко телесно е повреден возачот М.О. и истата е пренесена во МЦ-Прилеп за укажување лекарска помош.
| | веќе видена | слични

Едно лице го загуби животот, а едно се здоби со полесни повреди во тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се служи во месноста Ленишки мост на неколку километри пред Прилеп. Според првичните информации од очевидците но и надлежните од полицијата и судот, до несреќата дошло при директен судир на патничкиото моторно возило марка ,,Фиат Пунто,, управувано од 56-годишната Марија Органџиева а во кое на совозачкото седиште била и загинатата нејзина мајка 80-годишната Рада Органџиева и товарно возило марка ,,Мерцедес,, со гостиварски таблички: -Првично најверојатно заради неприлагодената брзина според условите и состојбата на патот возилото преминало на коловозната лента наменета за возила од спротивен правец и директно удрило во предниот дел од товарното возило кое се движело од правецот на Прилеп кон Градско. Првично возилото се движело во спротивен правец и преминало на левата коловозна лента. Која била причината засега не може да се каже. Повредената возачка има здобиено лесни повреди набиеници, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанка загина на регионалниот пат Градско – Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: