НУ Драмски театар Скопје – Неделен репертоар од 16.04 – 22.04.2018

5 копии
5 копии
2 копии

Со претставата „Партија реми“ во режија на Виолета Џолева, која претходно ја има режирано во 1985 година во Сараево, актерот Ѓокица Лукаревски одбележува ...
| | веќе видена | слични

Претставата „Партија реми“ од американскиот драмски автор Доналд Ли Кобурн, во режија на Виолета Џолева, премиерно се игра в петок во 20 часот во Драмски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гран при за најдбора претстава во целина на 11-от Интернационален театарски фестивал „ Лица без маски “, доби „ Јами дистрикт “ од Србија во режија на Кокан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Проектот „Арктик“ добитник на наградата за оригинален концептПретсавата „Јами дистрикт“, во режија на Кокан Младеновиќ е добитник на наградата Гран-при за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НУ Драмски театар Скопје – Неделен репертоар од 16.04 – 22.04.2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: