Жељко се сврши со Јована

По три години забавување, познатиот српски пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ се сврши со својата девојка Јована Јанковиќ. Атрактивната водителка ја побарал за жена на традиционален начин, од нејзините родители. Тој и подарил свршувачки прстен со скапоцени камења, а свадбата би требало да се одржи наесен. На Јована ова ќе и биде првпат да застане на лудиот камен, додека Јоксимовиќ зад себе веќе има еден брак од кој ја има ќерката Мина. Популарната двојка почна да се забавува на Евросонгот во 2008 година, кој се одржуваше во Србија. Јанковиќ тогаш ја раскина врската со бизнисменот Александар Зеремски, а Жељко се радели од водителката Адријана Чортан.
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 211 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 215 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 200 | | | веќе видена

Пронајдените лични работи на патниците од автобусот „Дурмо турс“, а кои жителите на селото Ласкарци ги донесоа во ТВ21, се предадени во полициската станица во ...
сите 237 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на претстојниот состанок на процесот „Жан Моне“, дознава „Независен весник“. Висок партиски функционер брифира дека за својата ...
сите 247 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жељко се сврши со Јована

Од:
До кого (е-маил):
Порака: