Ставен во функција новиот Центар за спасување на планина

Само неколку дена откако албанскиот дел од Охридското Езеро стана дел од листата на светско наследство на УНЕСКО, делегациите на ЕУ во Албанија и Македонија, ...
| | веќе видена | слични

На 10 јули 2019 год. во Охрид се одржа пограничниот настан „Градење на заедничка иднина – Creating a common future“ во организација на 9 проекти имплементирани ...
| | веќе видена | слични

Лефтерија Гаџоска претставник од Организацијата „Крушевска жена“ и нејзини колешки од Пешкопеа, Албанија подолго време се занимаваат со преработка на локални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставен во функција новиот Центар за спасување на планина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: