Тимоние: Прашањето со името е патот кон ЕУ и НАТО


За евроинтеграцијата на Македонија, стратегијата на ЕУ за регионот, билатералните спорови и неопходните реформи разговаравме со Амбасадорот на ЕУ во Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата денеска во рамки на 53-тата седница донесе одлука за преименување на автопатот „Александар Македонски“ и на аеродромот „Александар Велики“.- Владата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Европската комисија е подготвена да даде препорака за Македонија, но условите за сите држави се исти – прашањата со соседите треба да бидат затворени, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во однос на временската рамка што се наведува во Стратегијата, во 2025 година да бидат примени нови членки во Унијата, Жбогар рече дека тоа е мошне амбициозен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние: Прашањето со името е патот кон ЕУ и НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: