Жан-Клод Ван Дам оглувел поради акциите

Личниот лекар на Жан-Клод Ван Дам е наредил на холивудска ѕвезда да носи специјален заштитник на ушите откако прегледи утврдиле дека тој веќе има делумна загуба на слухот. Ван Дам не можел да слуша звуците со високи фреквенции. Годините во акционите филмови со многу звучни и специјални ефекти нанеле многу штети на слухот на Ван Дам. Неодамна тој побарал помош од лекарите да му помогнат да се справи со проблемот. Share this:
| | веќе видена | слични

Актерот ќе носи специјален заштитник на ушите, бидејќи слухот веќе му е сериозно оштетен. Личниот доктор на Жан Клод Ван Дам и наредил на холивудската ѕвезда да носи специјален заштитник на ушите откако прегледите утврдиле дека тој веќе делумнo го изгубил слухот. Ван Дам не може да слуша звуци со високи фреквенции. Годините на сцената на акционите филмови со многу звучни и специјални ефекти му нанеле штета на слухот на Ван Дам. Неодамна тој побарал помош од докторите кои пак ќе му помогнат да се справи со проблемот. Откако Белгиецот поминал серија од тестови, одредена му е дијагнозата - многу висок ризик за целосно губење на слухот. Тоа ги натерало лекарите да му препорачаат да носи заштитник за уши и тоа уште веднаш. Докторот ја објаснил ситуацијата на актерот со зборовите: „Жан ги слуша различно високите фреквенции со двете уши. Ако многу луѓе во група му зборуваат истовремено, ќе му биде многу тешко да ги разбере. Ги слуша, но не може да ги разбере. Тоа е проблемот“. По медицинските консултации Жан Клод ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жан-Клод Ван Дам оглувел поради акциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: