Барние: Лондон мора нешто да менува


4 копии
2 копии

Нова политичка формација, наречена Партија на бегзит (Brexit Party), се појави во Британија, соопшти британската изборна комисија. Партијата има поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Велика Британија и земјите од организацијата EFTA, Исланд, Лихтенштајн и Норвешка, постигнаа договор за правата на граѓаните доколку Обединетото Кралство на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

[freetext] Обединетото Кралство трет најголем трговски партнер на Македонија Брегзит без договор со Европската Унија ќе го направи Обединетото Кралство да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 208 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
сите 131 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барние: Лондон мора нешто да менува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: