Згрме тркачкиот Seat Leon

Seat, во чест на 20 годишнината од отворањето на фабриката во Марторел на 20-тото издание на Фестивалот на брзината во Гудвуд ја претстави тркачката верзија на новиот Leon – Leon Cup Racer. Новиот тркач е создаден од бел лист хартија и почива на огромното искуство кое Seat го стекна во Светскиот шампионат на сериски модификувани автомобили – WTCC, каде освои две круни во 2008 и 2009 година со TDI мотори. Воедно овие две титули го промовираа Seаt во првиот производител на светот кој успеал да освои шампионат со дизел мотор. Меѓутоа новиот Leon Cup Racer под хауба пакува турбо бензинец од 2.0 литри навиен на 330 КС и 340 Nm. Погонот е напред. Менувачот може да биде DSG со шест степени на пренос, или кој сака може да ја избере опцијата со секвенцијален менувач со која Leon Cup Racer станува безкомпромисна тркачка машина. Од Seat сеуште не ги откриваат сите детали врзани за Leon Cup Racer. Но, затоа велат дека автомобилот е флексибилен во поглед на конструкцијата и технички може да се прилагоди за било ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 155 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Згрме тркачкиот Seat Leon

Од:
До кого (е-маил):
Порака: