Се судрија патнички и товарен воз во Пакистан, загинаа 10 лица

2 копии

Бројот на жртвите од железничката несреќа во Пакистан се зголеми на 23, откако во текот на ноќта во оштетените вагони беа пронајдени повеќе тела, соопштија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 11 луѓе загинаа, а над 70 се повредени откако патнички воз рано изутринава удрил во товарен вагон, паркиран на пругата, во источниот дел на Пакистан, ...
| | веќе видена | слични

– Патничкиот воз патувал од источниот град Лахоре до југозападниот дел на провинцијата Балочистан – изјави шефот на полицијата Умер Саламат, додавајќи дека при ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии

Нормализиран е железничкиот сообраќај на Коридорот 10 по отстранувањето на вагоните кои излетаа од пругите пред четири дена. Екипите на Јавното претпријатие за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вагоните се отстранети, а пругата се санира и до утре повторно ќе биде во функција, информираат надлежните. Откако заврши увидот на местото на железничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 163 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 141 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 163 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 393 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се судрија патнички и товарен воз во Пакистан, загинаа 10 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: